סיור בין ערביים

סיור שקיעה למשפחות
סיפורים מרתקים על עברה של ירושלים

ימי חמישי 17:00-19:00

50  ‭‬למבוגר‭ 40 | לילד‭/‬גמלאי

נצא לסיור בגוונים נדירים של שקיעה זהובה על חומות העיר העתיקה בליווי שלל תצפיות מטיילת החומות הדרומית על מגדל דוד, ממילא, גן טדי ומשכנות שאננים. בין לבין נשמע על הסולטאן סולימאן ואהובתו הנצחית הורם, על המלך הורדוס ומרים החשמונאית, נציץ לנבכי הרובע הארמני מנקודות תצפית נדירות ונפתור את החידה הקשורה למגדל הפעמונים של הדור מציון. לסיכום נצפה על הר הבית והר הזיתים, מול נוף עוצר נשימה של שעת דמדומים. יש לבוא בלבוש חם, נעלי הליכה נוחות ומים. מומלץ להגיע בנעליים נוחות להליכה.
התחלת הסיור: קופת הטיילת הדרומית. (80 מטר אחרי שער יפו מצד ימין).
סיום הסיור: שער ציון.
חנייה: חניון ממילא.

ימי חמישי: 4/11/18/25.8.22
סיור של כשעתיים.
גיל: לגלאי 5 ומעלה! (ילד עד גיל 12 בליווי מבוגר)

תנאי ביטול: עד שלושה ימים מיום הסיור – ללא עמלת ביטול. (יש לשלוח בקשה במייל)

קבלת שבת

סיור קבלת שבת מוסיקלית
עם מדריך נגן
מלא בניגונים ואווירה ירושלמית

ימי שישי 16:00-18:00

40  ‭‬למבוגר‭ 30 | לילד‭/‬גמלאי

לקראת שבת העיר העתיקה הומה במתפללים העושים את דרכם לכותל המערבי לעת ערב ולקראת השקיעה. בסיור ייחודי זה, גם אנחנו נצא לכיוון הכותל המערבי ובדרכנו נעלה על טיילת החומות הדרומית ונהנה משלל תצפיות עוצרות נשימה אל עבר ימין משה, משכנות שאננים, הר ציון והר הזיתים. נספר סיפורים ואגדות על ירושלים של מעלה וירושלים של מטה… עת שערי שמיים נפתחים ומקבלים את שבת המלכה. בין לבין נשמע ניגונים ונשיר שירים המוקדשים במיוחד ייחודית זו המבדילה בין קודש לחול. נסיים עם המוני המתפללים בכותל.

יש לבוא בנעלי הליכה נוחות ולבוש צנוע.
מחיר הסיור כולל כניסה לטיילת החומות, הדרכה ונגן שיתלווה לסיור.

ימי שישי: 5/12/19/26.8.22

צלילי הטיילת

הרכבים מוזיקלים
ותצפיות עוצרות נשימה
לכלל המבקרים בטיילת

ימים א׳-ה׳ 17:30-20:30

25  ‭‬למבוגר‭ 12 | לילד‭/‬גמלאי

חומות ירושלים הן אתר מורשת עולמי של אונסק"ו, מנכסי מורשת התרבות החשובים של ירושלים ומונומנט בולט ומשפיע בנוף האורבני של העיר בעבר ובהווה. החומות זוכות לדירוג של 4.5 ע"י גולשי טריפ אדוויזר, והן מספקות מראה לא שגרתי אל ההיסטוריה המורכבת של העיר. החומה הראשונה נבנתה סביב ירושלים בימי הכנענים לפני למעלה מ-4,000 שנה, והאחרונה, העומדת על תילה עד היום, הוקמה בפקודת סולימאן המפואר, סולטאן האימפריה העות'מאנית, לפני 485 שנה. הליכה על טיילת החומות מזמנת נקודות מבט לא שגרתיות לעבר ירושלים שבתוך החומות ומחוצה להן, העיר הישנה מול החדשה: מסלול הליכה ייחודי אל שרידי העבר ותהליכי ההווה. ממרומי החומה הדרומית נפרשים נופים ואתרים מרתקים המרכיבים יחדיו את הפסיפס הייחודי של ירושלים: מצודת דוד, הרובע הארמני, גיא בן הינום ובריכת הסולטן, השכונות ימין משה, משכנות שאננים ומוסררה, מנזרים וכנסיות ולהן גינות ירק ציוריות, בתי ספר וחצרות פרטיות, סמטאות הרובע היהודי, הר הבית והר הזיתים.

אתם מוזמנים להגיע בימים א' – ה' לטיילת החומות, בשעות בין הערביים ולצאת באופן עצמאי לסיור קסום אל מול השקיעה ונופיה עוצרי הנשימה של ירושלים. לשבת בנקודות שונות לאורך הדרך ולנשום בנחת את אוויר ההרים הצלול כיין, להתחבר אל העבר המפואר של העיר, אל ההיסטוריה שלה וכל זאת לצליליהם של הרכבים וסגנונות מוזיקליים שונים, המבטיחים חוויה יוצאת דופן, מרגיעה ומהנה.

אהבות על החומות

סיור אהבות ויין
סיפורים פיקנטיים שההיסטוריה
זמנה לנו. לגילאים 18+

ימי חמישי 19:30-21:30

80  ‭‬לאדם

סיור ייחודי וצהוב על כל האהבות הגדולות שהיו בירושלים מהעת העתיקה עד ימינו. דפי ההיסטוריה מלאים בעובדות יבשות ותאריכים משמימים, אך בין לבין, ההיסטוריונים השונים רומזים לנו גם על חייהם האישיים של הדמויות המרכזיות ששלטו בעיר: על התאוות והתשוקות שלהם, על שגעון המגלומניה והכיבוש, על יצר השליטה וההתרחבות…וכמובן, על הנשים המתוחכמות, אשר בחכמה רבה ידעו איך לשחק בקלפים אל מול שליטי העולם הגדולים.
התחלת הסיור: קופת הטיילת הדרומית. (80 מטר אחרי שער יפו מצד ימין).
סיום הסיור: שער ציון.
חנייה: חניון ממילא.

ימי שישי: 15/18/25.8.22

תנאי ביטול: עד שלושה ימים מיום הסיור – ללא עמלת ביטול. (יש לשלוח בקשה במייל)

עיצוב‭ ‬ובניה‭: ‬רן‭ ‬לוי‭ ‬פלוס