חוזרים אל המקורות
במופע סליחות ובקשות | במערת האגדות של ירושלים

יום רביעי, 27.09.17, 21:00

מספר המקומות מוגבל. כרטיסים בבימות טל: *6226  ובאתר: www.bimot.co.il

מחיר כרטיס: 70 ₪ לאדם, גימלאים, סטודנטים ומחזיקי כרטיס ירושלמי 55 ₪

שאטלים ללא תשלום ייצאו בין השעות 20:15-19:30 מחניון מתחם התחנה הראשונה (חניה ללא תשלום החל מהשעה 19:00) אל מערת צדקיהו, ויחזירו את הקהל אל חניון מתחם התחנה בסוף המופע. משך המופע כשעתיים.

סליחות ובקשות  עם הפרויקט של רביבו במערת המסתורין והאגדות של ירושלים: מאז תחילתו של הפרויקט, הוציאו חבריו חידושים מופלאים של מוסיקה נוסטלגית במחרוזות, מוזיקה מקורית שלהם ומוזיקת מקורות שקטה ונוגעת ללב כל אלו לצד מחרוזות לקלאסיקות אהובות של כל הזמנים.

כדאי להקדים ולסייר במערת המסתורין והאגדות של ירושלים, המסתתרת מתחת לבתי העיר העתיקה, המערה מדהימה בגדלה וביופייה. האגדה מספרת כי בעת מצור הבבלים על ירושלים, נמלט צדקיהו, מלך יהודה האחרון, דרך מערה זו ליריחו ומכאן שמה "מערת צדקיהו".

ככל הנראה החציבה במקום החלה בימי בית ראשון. יוסף בן מתתיהו כינה אותה "מערת המלכים". ממנה נחצבו האבנים לבניין ירושלים ובית המקדש בתקופת הבית השני. היא נעלמה מהעין עם בניית חומות העיר בתקופה העות'מאנית, ונחשפה שוב, במקרה, בראשית המאה ה-20. ממערה זו נחצבו אבני "מגדל השעון" שניצב בעבר מעל שער יפו ונהרס בתקופת המנדט הבריטי, וחלק מאבני המזבח של מבנה ימקא.