סיור בין ערביים

 

סיור‭ ‬שקיעה‭ ‬למשפחות

בימי‭ ‬חמישי‭ ‬

בשעה ‭ ‬18:00

 

50₪  ‬למבוגר  | ‭ ‬40₪‭ ‬לילד‭ ‬

נצא לסיור בגוונים נדירים של שקיעה זהובה על חומות העיר העתיקה בליווי שלל תצפיות מרתקות מטיילת החומות הדרומית על מגדל דוד, ממילא, גן טדי ומשכנות שאננים. בין לבין נהנה ממיצג שומרי החומות החדש על הטיילת: פסלים בגודל אדם המתארים את השומרים של ירושלים לאורך הדורות ונהנה מהאפליקציה החווייתית של המיצג דרכה ניתן "להעיר" את השומרים, לראות אותם בתלת מימד ולשמוע על חיי היום יום שלהם בתקופות השונות!

יש לבוא בלבוש חם, נעלי הליכה נוחות ומים. מומלץ להגיע בנעליים נוחות להליכה.

יש לבוא בנעלי הליכה נוחות.
מחיר הסיור כולל כניסה לטיילת החומות והדרכה המותאמת למשפחות.

קבלת שבת

 

סיור‭ ‬קבלת שבת מוסיקלית

למשפחות

בימי‭ ‬שישי‭ ‬בשעה ‭ ‬15:30

 

90₪  ‬למבוגר  | ‭ ‬80₪‭ ‬לילד‭ ‬

לקראת שבת העיר העתיקה הומה במתפללים העושים את דרכם לכותל המערבי לעת ערב ולקראת השקיעה. בסיור ייחודי זה, גם אנחנו נצא לכיוון הכותל המערבי ובדרכנו נעלה על טיילת החומות הדרומית ונהנה משלל תצפיות עוצרות נשימה אל עבר ימין משה, משכנות שאננים, הר ציון והר הזיתים. נספר סיפורים ואגדות על ירושלים של מעלה וירושלים של מטהעת שערי שמיים נפתחים ומקבלים את שבת המלכה. בין לבין נשמע ניגונים ונשיר שירים המוקדשים לשעה ייחודית זו המבדילה בין קודש לחול. נסיים בסמוך לכותל.

יש לבוא בנעלי הליכה נוחות, כובע, מים ולבוש צנוע.
מחיר הסיור כולל כניסה לטיילת החומות, הדרכה ונגן שיתלווה לסיור.

ניגונים וסליחות

 

ניגונים וסליחות על טיילת החומות

בימי‭ ‬חמישי‭ ‬

 01:00 – 21:00

 

90₪  ‬למבוגר  | ‭ ‬80₪‭ ‬לילד‭ ‬

נצא לסיור סליחות חגיגי, מלא באוויר הרים צלול, תצפיות ליליות על העיר ורוחניות הייחודית לשעות הקטנות של הלילה, בחודש אלול.

נעלה לטיילת החומות הדרומית בליווי מדריךנגן שיספר לנו על מנהגי חודש הסליחות וילווה את הסיור בשירים, סיפורים וניגונים עת שערי שמיים נפתחים. נהנה מתצפיות ליליות עוצרות נשימה הניבטות מכל עבר בטיילת החומות. מהשקט הלילי והאינטימי של הטיילת, נמשיך אל קבר דוד ההומה במבקרים ומשם אל סמטאות הרובע היהודי בהן רבבות מתפללים המגיעים אל הכותל לאמירת הסליחות. בין לבין נעצור להפסקת קפה, נבקר באתרים נוספים ברובע ונסיים בתצפית מרשימה על הכותל כדי לקבל קצת השראה. נסיים בסמוך לכותל אחרי חצות עם אמירת הסליחות.

יש לבוא בנעלי הליכה סגורות ונוחות, לבוש חם וצנוע.

מחיר הסיור כוללהדרכה מלווה בקטעי נגינה, כניסה לטיילת החומות, קפה ומאפה וכניסות לאתרים סגורים.

צלילי הטיילת

 

הרכבים מוזיקלים ותצפיות

עוצרות נשימה

בימים א׳ – ה׳  20:30 – 17:30

 

25₪  ‬למבוגר  | ‭ ‬12₪‭ ‬לילד‭ ‬

חומות ירושלים הן אתר מורשת עולמי של אונסק"ו, מנכסי מורשת התרבות החשובים של ירושלים ומונומנט בולט ומשפיע בנוף האורבני של העיר בעבר ובהווה. החומות זוכות לדירוג של 4.5 ע"י גולשי טריפ אדוויזר, ומספקות מראה לא שגרתי אל ההיסטוריה המורכבת של העיר.

 

החומה הראשונה נבנתה סביב ירושלים בימי הכנענים לפני למעלה מ-4,000 שנה, והאחרונה, העומדת על תילה עד היום, הוקמה בפקודת סולימאן המפואר, סולטאן האימפריה העות'מאנית, לפני 485 שנה.

 

הליכה על טיילת החומות מזמנת נקודות מבט לא שגרתיות לעבר ירושלים שבתוך החומות ומחוצה להן, העיר הישנה מול החדשה: מסלול הליכה ייחודי אל שרידי העבר ותהליכי ההווה.

 

ממרומי החומה הדרומית נפרשים נופים ואתרים מרתקים המרכיבים יחדיו את הפסיפס הייחודי של ירושלים: מצודת דוד, הרובע הארמני, גיא בן הינום ובריכת הסולטן, השכונות ימין משה, משכנות שאננים ומוסררה, מנזרים וכנסיות ולהן גינות ירק ציוריות, בתי ספר וחצרות פרטיות, סמטאות הרובע היהודי, הר הבית והר הזיתים.

 

חדש! – "שומרי החומות חוזרים!"

 

כ-20 פסלי מגיני ירושלים מתקופות שונות "חמושים" באפליקציית מציאות רבודה המעירה לחיים את סיפורם האישי והתקופה בה חיו מברכים את עולי הרגל והמבקרים בירושלים.

הפסלים מוצבים על החומה הדרומית עד הכותל ועל החומה הצפונית עד לשער שכם.

המיצב מזמין להתרגש מהסיפור הייחודי של כל אחד ואחת משומרי החומות ולהכיר אותן באמצעות משחק אינטראקטיבי.

המיצב הינו ללא תוספת תשלום.

הורידו את האפליקציה החינמית "טיילת החומות" בכניסה לטיילת על מנת ליהנות מהפעילות האינטראקטיבית.

המיצבים פועלים בשלב זה בשפות עברית, רוסית ואנגלית, ובהמשך יפעלו בשפות נוספות.

 

טיילת החומות, הטרק ההיסטורי של ירושלים

 

הטיילת מחולקת לשני מסלולים: הצפוני – משער יפו ועד שער האריות, הדרומי – משער יפו ועד הכותל. סיור קולי חינם לתייר העצמאי, הדרכה מלאה וללא תשלום לטיילת הצפונית או הדרומית באפליקציה: סיורים קוליים בירושלים.

 

Scroll to Top

רכישת כרטיסים

דילוג לתוכן