סיור 360

סיור למיטיבי לכת סובב חומות ירושלים

ימים א'-ה', 21.3-25.3, בשעה: 10:30, סיור עד 5 שעות. עלות הסיור למבוגר: 65 ₪ לילד 55 ₪

גיל: לגלאי 5 ומעלה! (ילד עד גיל 12 בליווי מבוגר), מתאים למיטיבי לכת.

סיור ייחודי על חומות העיר העתיקה אשר בו משלימים סיבוב מלא סביב העיר כולה!
הסיור מתחיל בשער יפו, עולה לטיילת החומות הדרומית עם שלל תצפיות לכיוון ממילא, בריכת הסולטאן, משכנות שאננים וגיא בן הינום, תצפיות נדירות על הרובע הארמני, מכלול שער ציון ונוף עוצר נשימה אל הר הזיתים ועיר דוד. משם ממשיכים על הטיילת לתצפית על הרובע היהודי והחפירות הארכיאולוגיות במקום. בסמוך לשער האשפות, יורדים מהטיילת, ומקיפים את העיר מדרום וממזרח דרך העופל ולמרגלות החומה. עולים בחזרה לטיילת החומות הצפונית משער האריות לכיוון צפון ממנו ישנן תצפיות מרגשות על הר הזיתים, עמק יהושפט ובית הקברות היהודי העתיק. חלק זה של החומה חולש על  הרובע המוסלמי, מוזיאון רוקפלר, רחוב סולטאן סולימאן שער הפרחים ותצפית אל גן הקבר. מגג שער שכם נצפה על שלוש הכיפות ונספר את סיפורן ביחס לירושלים. משם נמשיך אל הרובע הנוצרי בו מגוון תצפיות על הכנסיות והנוכחות של העדות הנוצריות השונות במרחב. נסיים בשער יפו בתצפית סיכום. סיור נדיר ומרגש, המזמן רגעים אינטימיים עם ירושלים של העבר וירושלים של ההווה.
שימו לב – הסיור מתאים למיטיבי לכת. יש לבוא בנעלי הליכה נוחות, מים, כובע ולהצטייד באוכל. מומלץ להביא משקפת. לאורך הסיור יינתנו הפסקות לשירותים בנקודות שונות.

התחלת הסיור: שער יפו, בסמוך לעמדת המידע.
סיום הסיור: שער יפו.
חנייה: חניון ממילא; חניון קרתא

לרכישה : http://bit.ly/3vgJn6Y
תנאי ביטול: עד שלושה ימים מיום הסיור – ללא עמלת ביטול.

* לא יתאפשר החזר בגין ביטול השתתפות החל מהיום השלישי לסיור.

סיור בין ערביים

סיור שקיעה על טיילת החומות

ימים א'-ה', 21.3-25.3, שעה: 16:00, סיור עד שעה וחצי. עלות הסיור למבוגר: 30 ₪ לילד 20 ₪

גיל: לגלאי 5 ומעלה! (ילד עד גיל 12 בליווי מבוגר)

נצא לסיור בגוונים נדירים של שקיעה זהובה על חומות העיר העתיקה בליווי שלל תצפיות מטיילת החומות הדרומית על מגדל דוד, ממילא, גן טדי ומשכנות שאננים. בין לבין נשמע על הסולטאן סולימאן ואהובתו הנצחית הורם, על המלך הורדוס ומרים החשמונאית, נציץ לנבכי הרובע הארמני מנקודות תצפית נדירות ונפתור את החידה הקשורה למגדל הפעמונים של הדורמיציון. לסיכום נצפה על הר הבית והר הזיתים, מול נוף עוצר נשימה של שעת דמדומים. יש לבוא בלבוש חם, נעלי הליכה נוחות ומים.

התחלת הסיור: שער יפו.
סיום הסיור: שער יפו.
חנייה: חניון ממילא; חניון קרתא
לרכישה : http://bit.ly/3vgJn6Y
תנאי ביטול: עד שלושה ימים מיום הסיור – ללא עמלת ביטול.

* לא יתאפשר החזר בגין ביטול השתתפות החל מהיום השלישי לסיור.